İDisplay Görüntüleme Teknolojileri Ofisi

İDisplay Görüntüleme Teknolojileri; dijital bilgi ekranları, bilgilendirme, yönlendirme, güvenlik, duyuru ve reklama yönelik kullanımlarıyla çeşitli alanlarda hizmet veren bir şirkettir.

600m2 ve iki kattan oluşan ofisleri Bomonti’de yer almaktadır.

Ofisin mimarlığı MDA PROJECT tarafından yapılmış ve uygulanmış, aydınlatma danışmanlığı ve projeleri ise LIGHTING&BUILDING tarafından gerçekleştirilmiştir.

Total mekânı kendi içinde fonksiyonlarına göre algısal olarak ayırmak için, zemindeki renk ve malzeme farklılıklarının tavanda da uygulandığı bir projede, ön cephenin tamamını oluşturan camlara paralel olarak, çalışma alanlarının ve dinlenme alanının üzerinde siyah metal mesh tavanlar kullanılmıştır. Mesh tavan aralarında Prolux Aydınlatma’nın ürettiği profil led aydınlatmalar kullanıldı. Işık rengi; mekanın daha sıcak ve çalışanların kendini rahat hissedebilecekleri bir ortamı yakalaması hedeflendiğinden 3000K olarak tercih edildi.

Açık toplantı alanının üzerinde parçalı ahşap tavan uygulaması yapıldı. Geriye kalan koridor alanları ise, yapının kat yüksekliğinin az olmasından dolayı çıplak beton olarak bırakıldı. Açık toplantı alanını tanımlayan parçalı ahşap tavan plakaları arasına ise sıva üstü led spotlar tercih edildi, böylece ışık tamamen doğal ağaç olan masanın üzerine indirilebildi. Işık kaynağı oldukça geride olan bu spotlar göz konforu açısından önemle seçildi.

Koridor alanlarında ve girişte Prolux Aydınlatma’dan sağlanan 3000K ışık rengindeki ledli ray spotlarla, çalışma alanlarındaki yoğun ve homojen ışığın aksine noktasal ve geçiş alanını betimleyen bir aydınlatma çalışması yapıldı. Bu ray spotlar aynı zamanda yer yer duvarlarda kullanılan tabloları aydınlatmak üzere yönlendirildi.

Kitchenette üzerinde ise sarkıt aydınlatmalar kullanıldı ve bu bölüm sıcak bir cafe ortamına dönüştürüldü. Çalışanlar için burada keyifli kahve molaları ve sohbet ortamları sağlandı. Cam bölmelerle ayrılan yönetici odaları, muhasebe gibi alanlarda ise temiz bir görüntü için, mekanik donatıları gizlemek amacıyla alçı levhalarla kapatıldı ve sıva üstü dairesel ürünlerle aydınlatma sağlandı. Böylece odalarda da homojen bir ışık elde edildi.

Tüm bu uygulamalarla İdisplay firması teknolojik yüzüne paralel olarak oldukça sıcak, trend ve zamansız bir ofis sahibi oldu.

İşveren: İdisplay Görüntüleme Teknolojileri A.Ş.

Mimari Proje: MDA Project

Aydınlatma Tasarımı: Lighting&Building

Aydınlatma Armatürleri: Prolux Profesyonel Aydınlatma Sistemleri

Uygulanan ürünler: PLED 9032, PLED 4025, PLED 4026, PLED 1358

Fotoğraf: Ozan Arslan

Tüm Haberler