Ümit Bisiklet Yönetim Binası

Hadımköyde, 40.000m2'lik bir üretim alanına sahip olan Ümit bisiklet sektörünün, Türkiye'de ve dünyada önemli bir markasıdır.

Mosso, Ümit gibi markaların yanı sıra dünyaca ünlü Ktm, Coronna ve Hoop gibi önemli markalarıda bünyesinde barındırmaktadır.

Üretim bloğuna bitişik 5.000 m2'lik showroom ve ofis fonksiyonlarını barındıran yönetim binasına sahiptir.

Tüm mimari ve iç mimari projeleri Ertan AKINCI Mimarlık tarafından yapılmış ve uygulanmıştır.Türkiyede bisiklet sektöründe alışıldık yaklaşımların dışında büyük bir showroom alanına sahiptir.Yönetim binası, ilk iki kat bisiklet showroom, daha sonraki 3 kat yönetici ofis alanları ve çatı katında ise Baby Hope markası ile öne çıkan bebek gereçleri showroomu vardır.

Aydınlatma projeleri ve hesapları Prolux profosyonel Aydınlatma sistemleri tarafından yapılmıştır.

Mimari tasarımın da amaçladığı, dinamik bir yaklaşımla çalışma enerjisi yüksek performansa dayalı armatürlerle aydınlatıldı.

Showroom genel aydınlatmasında lineer profil aydınlatma armatürleri ile mekanda enerjiyi düşürmemek adına homojen bir ışık elde edilmesi hedeflendi.Sarkıt lineer armatürlerle birlikte çalışan tavan profilleri üzerine monte edilmiş aksan ışıklarıyla ürünler üzerinde dinamizmi artırıldı.Dar açılı spotlar bu etkiyi daha da artırarak mekanı daha heyecanlı hale getirdi.

Ofis katlarının koridorlarında lineer aydınlatma armatürleri ile homojen bir geçiş alanı tasarlarken duvarda yapılan tasarımlara içten yönlenebilir vurgulu aydınlatma yapmayı uygun gördük.

Çalışma mekanlarında göz konforunu yüksek seviyede tutabilmek için lineer ürünlerin haricinde downlightlarda kamaşma önleyici aparatlar kullandık.

Showroomda hedeflediğimiz dinamizim ve enerjiyi yakaladığımızı görmenin keyfini, çalışma mekanlarında bulduğumuz huzur ile birleştirmenin mutluluğunu paylaşmak istiyoruz.

Saygı ile,

Prolux Profesyonel Aydınlatma Sistemleri

Tüm Haberler